• Czyste boisko - nowa akcja w ramach Operacji Czysta Rzeka

• Udział w akcji „Operacja Czysta Rzeka” stał się pretekstem do przyjrzenia się jak dbamy o czystość na terenie szkoły i wokół niej.

Niestety, okazuje się, że część naszych uczniów nie przyswoiła sobie zasad dbania o porządek. Na terenie boiska szkolnego i wokół niego systematycznie pojawiają się puste opakowania po artykułach spożywczych i napojach zakupionych w sklepiku szkolnym. Do tego dochodzą pozostałości po wieczornych wizytach gości, którzy upodobali sobie teren szkoły jako miejsce spotkań towarzyskich. Taka wizytówka, nie odpowiada zdecydowanej większości naszych uczniów. Samorząd uczniowski zaprasza wszystkich do akcji „Czysta szkoła, czyste boisko”.

W miniony piątek uczniowie klas VII oczyścili teren wokół budynku szkolnego oraz boiska ze śmieci zalegających w trawie. W następnych tygodniach dbałością o środowisko będą mogły wykazać się pozostałe klasy. Liczymy na to, że osoby, którym zdarza się śmiecić, zbierając nie tylko swoje „zguby” zreflektują się i przypomną sobie o koszach na odpady, których nie brakuje w naszej placówce.

Szkolną akcję "Czyste boisko" przeprowadziliśmy w ramach trwającej do 25 maja VI Operacji Czysta Rzeka. Z Fundacji OCR otrzymaliśmy konieczne akcesoria. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni dedykowanymi certyfikatami oraz zaświadczeniami dokumentującymi udział w wolontariacie akcyjnym.

• Zaglądamy do wnętrza szkolnej hali sportowej

• Trwają prace wykończeniowe w naszej hali sportowej.

Położono już wszystkie tynki. W części socjalnej oraz w salach na piętrze zainstalowano ogrzewanie podłogowe i wykonano ostateczne wylewki. Obecnie trwa montaż systemu grzewczego na płycie boiska w zasadniczej części obiektu. Wszystko wygląda naprawdę imponująco.

• Piłkarze na podium

• Nasza piłkarska reprezentacja zajęła trzecie miejsce w półfinałach Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego, które odbyły się wczoraj w Mokrsku.

W rywalizacji uczestniczyły także drużyny z Białej, Mokrska, Krzyworzeki i Ożarowa. Naszą placówkę reprezentowali: Jan Jerz, Witold Orłowski, Hubert Kościarz, Oleksandr Storozhenko, Michał Chyska, Jan Chrzanowski, Józef Zając i Hubert Kolebacz.

• Podręczniki za grosiki. Podsumowanie akcji.

• Zakończyliśmy zbiórkę w ramach akcji „Podręczniki za grosiki – solidarność uczniowska nie ma granic”.

Na konto Fundacji Dzieci Afryki została przekazana łączna kwota 900,00zł za którą zostanie zakupionych 36 podręczników dla uczniów szkół prowadzonych przez polskich misjonarzy w Czadzie, Etiopii, Ghanie, Tanzanii i Ugandzie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

• Witaj majowa jutrzenko!

• Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych dniach obchodzone są w Polsce ważne święta: 1 maja – Państwowe Święto Pracy, 2 maja – Państwowe Święto Flagi, 3 Maja Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie naszej szkoły  przygotowali akademię upamiętniającą powyższe wydarzenia.Celem uroczystości było przypomnienie genezy i historii zbliżających się świąt, a także refleksja nad tym, czy obchody świąt narodowych są przejawem współczesnego patriotyzmu.

Na scenie pojawił się król Stanisław August Poniatowski i autorzy I rozbioru. Oświeceniowe kostiumy oddały klimat tamtych czasów, a odświętnie ubrani wszyscy uczniowie ukazali szacunek do tradycji.

Apel był ciekawą lekcją historii i patriotyzmu.

tekst i fot. J. Kowalska